Artyści

Ceniona za „tajemniczą i fascynującą charyzmę” (American Record Guide) oraz „urzekającą wyobraźnię i innowacyjność” (The Strad) jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak 1. Nagroda na Médias Francophones Publics 2020, Srebrny Medal Manhattan International Music Competition czy nagroda za najlepsze wykonanie sonaty na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Karola Lipińskiego 2019.

Współpracowała z wieloma uznanymi dyrygentami i orkiestrami, wśród których są NOSPR, Prima la Musica Orchestra, Walońska Królewska Orkiestra Kameralna, występując w prestiżowych salach koncertowych, m. in. Palais des Beaux-Arts w Brukseli, Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie czy Recanati Hall w Tel Avivie. Regularnie gości na prestiżowych festiwalach muzycznych, gdzie koncertuje z takimi artystami jak Rolando Villazon, Julien Quentin, Boris Kusnezow.

Najbliższy sezon koncertowy Mai Levy rozpocznie trasa z koncertami skrzypcowymi Szostakowicza i Dworaka m.in. w Filharmonii Berlińskiej, później artystka uda się na tournée do Chin i wystąpi m.in. w Szanghaju i Bejing.

Ma na swoim koncie kilka albumów CD entuzjastycznie odebranych przez krytyków. W 2017 wraz z pianistą Matthieu Idmtalem wydała płytę ze wszystkimi sonatami Edvarda Griega, która zdobyła wyróżnienia Classica Magazine i La Libre Belgique. Działa również aktywnie jako kameralistka, od 2014 r. współtworząc Trio Carlo Van Neste

Maya Levy urodziła się w 1997 r. w rodzinie francusko-belgijskiej. Zaczęła grać na skrzypcach w wieku czterech lat. Od 2013 r. doskonali swój warsztat w Wiedniu pod okiem wybitnego rosyjskiego pedagoga Borisa Kuschnira. Uczestniczyła też w licznych kursach mistrzowskich, m.in. u Augustina Dumaya, Pavla Vernikova, Itamara Golana. Gra na skrzypcach Guarneriego z 1702 roku.