Artyści

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2013-2015 była uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Laureatka Konkursu Impressio Art w Sopocie (Grand Prix i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie arii oratoryjnej), Konkursu w Dusznikach-Zdroju (I miejsce i nagroda specjalna za wyróżniające się wykonanie pieśni F. Chopina) oraz Akademickiego Konkursu Interpretacji Pieśni F. Chopina i R. Schumanna (Nagroda Dyrektora Wydziału Kultury Jarosława Brody).

W 2014 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Lohengrinie R. Wagnera pod batutą Stefana Soltesza. Rok później zaśpiewała partię Doroty w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” Wojciecha Bogusławskiego do muzyki Jana Stefaniego, wystawionego z okazji obchodów 250-lecia Teatru Narodowego w Warszawie. W 2019 roku zaśpiewała partię Jadwigi w Manru I. J. Paderewskiego w Copernicus Center w Chicago, U.S.A. W grudniu 2019 roku zaśpiewała w miniaturach operowych podczas finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „12 minut dla Moniuszki”, odbywającego się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.  Brała udział w licznych festiwalach i koncertach występując m.in. z Kwartetem Prima Vista, Symfonią Iuventus, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Koszalińskiej, Dolnośląskiej, Zielonogórskiej, Toruńskiej. Uczestniczyła w kursach wokalnych prowadzonych min. przez Ewę Podleś, Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelę Kłosińską, Carl Richardson, Andreasa Baumanna, Stefanię Kałużę, Elle Susmanek oraz w kursach mistrzowskich Maestry Teresy Żylis-Gara w Radziejowicach.