Artyści

Jeden z najbardziej wszechstronnych i wziętych kontrabasistów oraz gitarzystów basowych tej części Europy. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań. W jego dyskografii znajduje się ponad 150 albumów. 

Debiutancki, autorski album Before Sunrise okrzyknięto Wydarzeniem Roku i nagrodzono prestiżową statuetką Fryderyka 2011.

W ciągu ostatnich lat pojawiał się wielokrotnie w zespole Gregoire Mareta w międzynarodowych trasach koncertowych. W 2019 wziął udział w wyjątkowych koncertach z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej Tribute To Quincy Jones pod batutą Jamesa Buckleya oraz Troya Millera. W 2018 roku odbył trasę koncertową po Japonii z zespołem Makoto Ozone oraz Tokijską Orkiestrą Symfoniczną.

Jego wieloletnia współpraca z Anną Marią Jopek (od 2002 roku) zaowocowała nagraniem jedenastu albumów oraz koncertami na najważniejszych scenach świata z największymi artystami sceny improwizowanej, takimi jak: Pat Metheny, Makoto Ozone, Gonzalo Rubalcaba czy Branford Marsalis. W 2015 roku Robert wraz z Anną Marią stworzyli muzykę do spektaklu Leszka Mądzika Czas Kobiety wystawianego w Teatrze Starym w Lublinie, w którym również wspólnie występowali.

Na stałe Kubiszyn współpracuje także z Grzegorzem Turnauem, Krzysztofem Cugowskim, Henrykiem i Dorotą Miśkiewicz, Krzysztofem Herdzinem, Markiem Napiórkowskim, Natalią Kukulską. 

Jako sideman wystąpił w dziesiątkach nagrań i koncertów dla najważniejszych postaci sceny muzycznej w Polsce i za granicą, byli to m.in. Vinnie Colaiuta, Clarence Penn, Gary Husband, Adam Pierończyk, Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski.

W jego dokonaniach jako producenta należy wymienić m.in.: międzynarodowy album Michaela „Patchesa” Stewarta On Fire w którym oprócz lidera możemy usłyszeć takie ikony jazzu jak Kenny Garrett, Raul Midon, George Duke, Paul Jackson jr czy Poggie Bell. 

Jest także współproducentem czterech albumów gitarzysty Marka Napiórkowskiego.