Artyści

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Jana Ballarina oraz Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Uczestnik prestiżowego Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.

Angażowany  jako akrobata oraz kaskader do wielu projektów teatralnych i telewizyjnych. W swojej działalności artystycznej w  trakcie trwania studiów  związany był z Teatrem Muzycznym w Gliwicach, występując w bardzo wielu spektaklach.

Brał udział w licznych festiwalach, takich jak Śląski Festiwal im. Ludwiga von Beethovena,  XX Festiwal Operowo-Operetkowy w Ciechocinku, Śląski Festiwal Operetki, XXVII Podzimni Festival Duchovni Hudby w Czechach.

W 2015 roku debiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi partią Caramella  w Nocy w Wenecji. W tym samym roku współpracował z Operą Kameralną w Warszawie, śpiewając w The Seven Deadly Sins Kurta Weilla oraz partię Morgala w produkcji Teatru Wielkiego Cud albo Krakowiaki i Górale. W 2018 r. wraz z TW-ON w Warszawie brał udział w spektaklu Eugeniusz Oniegin w Operze w Dubaju. W dalszym toku kariery związał się na stałe z Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach, wykonując różne partie.

Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych m. in. nagrody specjalnej VII Międzynarodowego Konkursu im. Jana Kiepury w Krynicy- Zdroju (2019), II Nagroda w 54 International Antonin Dvorak Singing Competition Karlovy Vary (2019), Laureat srebrnej róży VI edycji Bitwy Tenorów na Róże (2019).