Artyści

Studiował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala oraz w Hochschule für Musik w Dreźnie w klasie prof. Olafa Bӓra. Od 2014 roku uczestniczył w Programie Kształcenia Młodych Talentów - Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie pracował pod opieką Eytana Pessena. W latach 2016–2018 był zaangażowany do Studia Operowego przy Opéra de Lyon.

Zadebiutował w 2014 roku partią Claudia w Agrippinie Hӓndla w Teatrze Królewskim w Warszawie. Występował także m.in. jako: Seneca w Koronacji Poppei Monteverdiego, Salieri w Mozarcie i Salierim Rimskiego-Korsakowa i Bartłomiej w Krakowiakach i Góralach Stefaniego.

Jest laureatem licznych nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, m.in. w Kijowie, Wrocławiu, Suwałkach, Gdańsku, Białymstoku, Druskiennikach, Włoszakowicach, Kownie. Brał udział w Kursach Mistrzowskich wielu wybitnych artystów, takich jak m.in.: Richard Cross, Andrzej Dobber, Jean-Paul Fouchécourt, Izabella Kłosińska, Tomasz Konieczny. Śpiewak był wielokrotnym stypendystą MKiDN, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Wrocławia.

Artysta bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jest odtwórcą partii basowych w ponad 20 dziełach oratoryjnych. Można go także usłyszeć m. in. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, Operze Królewskiej w Wersalu, filharmoniach w Nagoi, Dolnośląskiej, oraz w NFM we Wrocławiu. Współpracuje również z Orkiestrą Polskiego Radia.

Paweł Kołodziej współpracował z takimi dyrygentami jak m.in.: Benjamin Bayl, Pierre Bleuse, Mirosław Jacek Błaszczyk, Łukasz Borowicz, Marzena Diakun, Heiko Mathias Förster, Jan, Kazimierz Kord.