Artyści

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 2012-2014 był uczestnikiem Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, w tym: II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Sztuki Muzycznej XXI wieku w Kijowie, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej XXI wieku w Lonigo, we Włoszech, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Kownie na Litwie, wyróżnienie na Międzyuczelnianym Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, III miejsce oraz Nagroda Specjalna Pedagogów Japońskich na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Mikulasa Schneider-Trnawskiego, III nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnymim. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, laureat Nagrody Specjalnej Grand Prix de l’Opera w Bukareszcie, Rumunia.

Dwukrotny Stypendysta Ministra Kultury Waldemara Dąbrowskiego oraz Bogdana Zdrojewskiego, dwukrotny Stypendysta Prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W lutym 2010 roku debiutował tytułową rolą w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego w Teatrze Operowym w Koszycach na Słowacji. W latach 2010-2012 był solistą Opery Nova w Bydgoszczy. W 2012 roku debiutował w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Występował na deskach Opery Narodowej w Bukareszcie, Kijowie, we Lwowie oraz Copernicus Center w Chicago. Obecnie solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje także z Operą Bałtycką w Gdańsku, Warszawską Operą Kameralną, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą w Koszycach, Operą Wrocławską oraz Operą Krakowską.

Jest także absolwentem Wydziału Produkcji Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi.