Artyści

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Piotra Micińskiego. Przez kilka lat był uczestnikiem programu Akademia Operowa w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie pracował pod okiem Eytana Pessena i Neila Shicoffa.

Od 2016 roku związany jest z Operą we Frankfurcie, gdzie po ukończeniu Opernstudio dołączył do zespołu opery. Najważniejsze wykonane tam role to Dottore Malatesta w Don Pasquale Donizettiego, Filippo w La gazzetta Rossiniego, Andrei w Trzech Siostrach Eötvösa (wydane na CD). W czasie pandemii wziął udział w dramacie muzycznym w reżyserii Christof’a Loy’a Nur wer die Sehnsucht kennt, który transmitowany był na arte.tv.

Jedną z najczęściej śpiewanych przez niego ról jest Papageno w Czarodziejskim Flecie Mozarta w inscenizacji Barrie Kosky’ego (wystąpił w niej w Teatrze Wielkim w Warszawie, w Macau, Południowej Korei i na Tajwanie). Na Tiroler Festspiele w Erl zadebiutował jako Belcore w L’elisir d'amore. Występował również m. in. jako Figaro w Il Barbiere di Siviglia Rossiniego (Teatr Wielki w Łodzi), Harlekin w Ariadne auf Naxos R. Straussa (Oper Frankfurt i Deutsche Oper am Rhein).

Śpiewał koncerty w Filharmonii w Lublinie, na festiwalu Kilar+ w Gdańsku, w Narodowej Operze w Bukareszcie, z Sinfonią Varsovią i Warszawską Operą Kameralną. Jest zwycięzcą Stella Maris International Vocal Competition oraz konkursu Glanzlichter der Oper w Rheinsbergu.

Wiele lat po debiucie jako Stach w operze Cud, albo Krakowiacy i Górale w Teatrze

Wielkim w Waszawie, powraca do wykonania jednej ze swoich ukochanych roli młodości w Gdańsku.