Artyści

Słuchacz studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od roku 2018 kształci się pod opieką wokalną prof. Heleny Łazarskiej. W latach 2014-2017 uczestnik Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie współpracował z Izabellą Kłosińską, Eytanem Pessenem oraz Matthiasem Rexrothem. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Wojciecha Maciejowskiego.

Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonywał m.in. partię Le Dancaïre (Carmen, dyr. Tadeusz Kozłowski), Bardosa (Cud albo Krakowiaki i Górale, dyr. Władysław Kłosiewicz). Od roku 2019 rozpoczął współpracę z Polską Operą Królewską w Warszawie, gdzie wykonywał partię Guglielma w operze W. A. Mozarta Cosi fan tutte (dyr. Dawid Runtz). W roku 2018 wykonał partię Papagena w inscenizacji Czarodziejskiego Fletu na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie. W ramach projektu Z muzyką wśród ludzi w Jarosławkach (pod patronatem medialnym TVP KULTURA) wykonywał partie: Pimpinone (Pimpinone, Ph. Telemann), Eneasza (Dydona i Eneasz, H. Purcell), Janusza (Halka wileńska, S. Moniuszko). Podczas studiów brał udział w spektaklach Eugeniusz Oniegin, Serse (Arsamene), Der Bettelstudent (Jan) oraz La vida breve (Kantor).

Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów. Laureat konkursów wokalnych w kraju i za granicą.