Artyści

Ukończył warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie Kazimierza Pustelaka (z wyróżnieniem Magna cum Laude). Laureat wielu nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach wokalnych, m.in. Konkursie im. Ady Sari (1999, I miejsce), Premio Caruso w Mediolanie (2001, nagroda główna), oraz Nagrody im. Jana Kiepury (2012).

Do ostatnich jego sukcesów należy zaliczyć debiuty w: Duńskiej Operze Królewskiej oraz w Walijskiej Operze Narodowej jako Sir Giorgio w Purytanach Belliniego pod dyrekcją Carla Rizziego oraz występy jako Melisso w Alcinie Händla (razem z Joyce DiDonato oraz The English Concert) pod dyrekcją Harry’ego Bicketa w nowojorskiej Carnegie Hall, paryskim Théâtre des Champs-Elysées i Theater an der Wien.

Wystąpił również m.in. w Deutsche Oper Berlin, Teatro Nacional São Carlos w Lizbonie, Royal Danish Opera w Kopenhadze, na Festival d’Aix-en-Provence, w Opéra National de Bordeaux, w Teatro de la Maestranza w Sewilli, w Nico Theater w Kapsztadzie,

Jest solistą nowo powstałej Polskiej Opery Królewskiej, gdzie można go usłyszeć m.in. jako Commendatore w Don Giovannim i Don Basilio w Cyruliku Sewilskim.

W Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wystąpił jako Colline w Cyganerii, Don Alfonso w Lukrecji Borgii, Raimondo w Łucji z Lammermooru, tytułowy Figaro w Weselu Figara, Escamillo w Carmen, Gessler w Wilhelmie Tellu, Zbigniew w Strasznym dworze oraz Talbot w Marii Stuart.

Wojtek Gierlach występuje także z powodzeniem w repertuarze koncertowym i oratoryjnym. Jego repertuar obejmuje dzieła od baroku po współczesne, m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara.

Najbliższe plany obejmują m.in. debiut w Los Angeles Opera jako Melisso w Alcinie Händla i w Dutch National Opera w Amsterdamie jako Talbot w Maria Stuarda oraz powrót do WNO jako Mephistopheles w Fauście Gounoda.