Artyści

Krystian Adam Krzeszowiak

Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala, studiował także w Conservatorio G. Verdi w Mediolanie oraz w Accademia Internazionale della Musica w Mediolanie.

 

Artysta współpracuje z wieloma znakomitymi zespołami, wśród których są Monteverdi Choir i English Baroque Soloists pod dyr. sir Johna Eliota Gardinera, Il Giardino Armonico pod dyr. Giovanniego Antoniniego i Concerto Italiano pod dyr. Rinaldo Alessandriniego.

W swej dyskografii ma m. in. albumy Wesele Figara W. A. Mozarta z Teodorem Currentzisem (Sony) czy Dixit Dominus G. B. Pergolesiego z Claudio Abbado (Deutsche Gramophone). Wraz z żoną, Natalią Rubiś i Orkiestrą im. J. Straussa pod dyrekcją Marka Czekały nagrał płytę z duetami miłosnymi Kochaj mnie (DUX).

W 2017 Krystian odbył światowe tournée z Sir. J.E. Gardinerem jako odtwórca tytułowej roli w operze Orfeusz Cl. Monteverdiego oraz jako Telemaco w Powrocie Ulissesa do ojczyzny a występując m.in. w Teatro La Fenice w Wenecji, Harris Theater w Chicago, na Festiwalu w Aix-en-Provence, Salzburger Festspiele, w Edynburgu, Bristolu, Lucernie, Barcelonie, Berlinie, Paryżu i w nowojorskiej Carnegie Hall.

Jego ostatnie operowe występy to: tytułowy Idomeneusz, król Krety W. A. Mozarta w Israeli Opera House w Tel Awiwie (dyr. M. Gamba) i ROH Covent Garden (dyr. M. Minkowski), L’Ercole Amante w Opera Comique w Paryżu (dyr. R. Pichon), Król Edyp I. Strawińskiego w Filharmonii Berlińskiej (dyr. K. Petrenko) i Achille in Sciro F. Corsellego w Teatro Real w Madrycie (dyr. I. Bolton)

Artysta występuje również w repertuarze oratoryjnym, wykonując m.in. Pasję wg św. Mateusza, Oratorium na Boże Narodzenie, Wielka msza h-moll J. S. Bacha oraz liczne oratoria G. F. Händla.