Artyści

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich, ukończonych z wyróżnieniem na wydziale wokalno - aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Urszuli Kryger i dr Bernadetty Grabias.

Na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, w którym zatrudniona jest jako solistka, debiutowała w roku 2010 rolą Solange, w światowej prapremierze opery Kochankowie z klasztoru Valldemosa. Z Operą Łódzką współpracuje w takich produkcjach, jak Cyrulik Sewilski, Don Pasquale, Rigoletto, Straszny Dwór, Carmen My Fair Lady i wielu innych.

Jeszcze jako studentka, debiutowała na deskach Opery Nova w Bydgoszczy rolą Lieschen w scenicznej realizacji Kantaty o kawie.

W roku 2015 debiutowała na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej rolą Basi w spektaklu Cud, czyli Krakowiaki i Górale.

Rok później w Operze Wrocławskiej wcieliła się w rolę Papageny w spektaklu W krainie czarodziejskiego fletu.

Artystka brała także udział w IV edycji Festiwalu Oper Barokowych 2017, kreując rolę Sidonie w operze Armide J. B. Lully - debiutując tym samym w Warszawskiej Operze Kameralnej. W tej Instytucji w roku 2021 wystąpiła również w roli Zerliny w premierze spektaklu Don Giovanni.

W swoim dorobku artystycznym śpiewaczka posiada udział w kantacie scenicznej Carmina Burana  C. Orffa w partii sopranowej, z towarzyszeniem Chóru Poznańskie Słowiki oraz liczne koncerty z towarzyszeniem Orkiestry Dętej i Symfonicznej AM w Łodzi, m.in. wykonanie partii sopranowej w motecie Exsultate Jubilate W. A. Mozarta. Wykonanie owego motetu było następstwem wygranej I nagrody w Uczelnianym Konkursie na koncert z orkiestrą.

Role operowe kreowała we współpracy z takimi reżyserami, jak Michał Znaniecki, Tomasz Konina, Beata Redo-Dobber, Deda Christina Colonna, Giorgio Madia, Natalia Babińska, Roberto Skolmowski, Maria Sartova, Artur Hofman, Jarosław Kilian, Paolo Bosisio, Waldemar Zawodziński, Waldemar Stańczuk.

Współpracowała z wieloma dyrygentami, m.in. Tadeuszem Kozłowskim, Bassemem Akiki, Wojciechem Rodkiem, Adamem Banaszakiem, Eraldo Salmierim, Paulem Eswoodem, Benjaminem Baylem, Marcinem Wolniewskim, Andrzejem Knapem, Wojciechem Michniewskim, Władysławem Kłosiewiczem, Jackiem Sykulskim, Przemysławem Fiugajskim, Michałem Kocimskim, Martą Kosielską.

Laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari - wyróżnienie za najlepsze wykonanie polskiej pieśni, oraz XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari - wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu współczesnego.

W roku 2018 – jako jedyna Polka – została finalistką Międzynarodowego Konkursu Voci dal Mondo w Turynie, pod dyrekcją Maestry Renaty Scotto.

W roku 2019 zdobyła I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Music in the Vineyards w Serbii.

W roku 2020 zdobyła wyróżnienie specjalne jury w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Leopold Bellan w Paryżu.

            W 2021 roku zdobyła II nagrodę w kategorii głosów żeńskich w King’s Peak International Music Competition, USA.

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka nagrody Ministra za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej (2015, 2016).