Artyści

Absolwentka WSSP w Poznaniu (rysunek i malarstwo) oraz ASP w Warszawie (architektura wnętrz). Projektuje scenografie i kostiumy do spektakli teatralnych filmów fabularnych, seriali i teatrów telewizji, koncertów, benefisów, imprez plenerowych oraz kulturalnych ekspozycji zagranicznych, ekspozycji muzealnych, targowych, wyposażenia wnętrz budynków rządowych, ważnych instytucji państwowych. W 1992 roku projektowała Pawilon Polski na Wystawie Światowej EXPO w Sewilli i ekspozycję Sztuki Polskiej w Pawilonie Sztuki.

Od 1997 roku przez kolejne 10 lat pełniła funkcję głównego scenografa Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach a od 1998 współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Od 2005 roku dla Filharmonii Narodowej projektowała oprawę plastyczną XV i XVI Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina. Od kilkudziesięciu lat przygotowuje oprawę plastyczną kolejnych Międzynarodowych Konkursów Wokalnych im. S. Moniuszki, w 2006 opracowała dekoracje w Pałacu Namiestnikowskim z okazji przyjazdu Papieża Benedykta XVI, w 2010 oprawę plastyczną Roku Chopinowskiego, a w 2019 oprawę Roku Moniuszkowskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Współpracowała z takimi reżyserami, jak: Laco Adamik, Jacek Bromski, Jerzy Gruza, Janusz Kijowski, Jarosław Kilian, Magda Umer, Maciej Wojtyszko, Krzysztof Zanussi.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości oraz za prace scenograficzne w Roku Chopinowskim w 2000 roku, nagroda za scenografię do spektaklu teatru telewizji Księżyc i magnolie (reż. M. Wojtyszko) na Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie, stypendium Fundacji „Opera” (wyjazd do Nowego Jorku). Za wystawę w pałacu w Śmiełowie dyrektorzy Muzeum Narodowego w Poznaniu i Teatru Wielkiego ‒ Opery Narodowej nominowali ją do Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w 2015 roku.