Archiwum

Urodził się w Jaworze, gdzie w 2014 roku otrzymał nagrodę Honorowego Obywatela Miasta.

Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala, studiował w

Conservatorio G. Verdi w Mediolanie oraz w Accademia Internazionale della Musica di Milano.

Występuje m.in. w Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, ROH Covent Garden, Arena di Verona, Carnegie Hall i Royal Albert Hall. Współpracuje m.in. z Monteverdi Choir and Orchestra i English Baroque Soloists – Sir John Eliot Gardiner, Il Giardino Armonico – Giovanni Antonini, Concerto Italiano – Rinaldo Alessandrini, Europa Galante – Fabio Biondi.

 

Niedawno ukazały się jego najnowsze nagrania: „Il Sogno si Scipione” Mozarta, pod dyr.

Iana Page z Classical Opera oraz płyta z duetami miłosnymi „Kochaj mnie”. W 2017 odbył światowe tournée z Sir. J.E. Gardinerem jako odtwórca tytułowej roli w operze „Orfeusz” Cl. Monteverdiego oraz jako Telemaco w „Il ritorno d'Ulisse in patria”, występując m.in. w Teatro La Fenice w Wenecji, Harris Theater w Chicago, na Salzburger Festspiele, w Royal Albert Hall, w Lucernie, Barcelonie, Berlinie, Paryżu i Nowym Jorku.

 

Jego ostatnie operowe występy to m.in.: „Adriana Lecouvreur” (dyr. D. Oren) i „Wesele Figara” w ROH Covent Garden (dyr. I. Bolton), w „Czarodziejski flet” w Opéra Royal de Wallon w Liège (dyr. P. Arrivabeni), „La Pietra del paragone” oraz „Il re pastore” w Théâtre du Châtelet w Paryżu,„La fanciulla del West” w La Scali (dyr. R. Chailly), „Don Giovanni” w Teatro dell'Arte - La Triennale w Mediolanie (dyr. S. Toni,) i w Operze w Tel Awiwie (dyr. D.Oren).

 

Plany artystyczne na przyszły sezon to m.in.: „Idomeneo” w Teatro Real w Madrycie (dyr. Ivor Bolton), „Król Roger” na Festiwalu Wratislavia Cantans (dyr. J. Kasprzyk), „San Giovanni Battista” (dyr V. Luks) na Salzburger Festspiele, „Mattheus Passion”, „Messiah” i „Israel in Egitto” w Paryżu (dyr. V. Luks) oraz „La Clemenza di Tito” w Tel Awiwie.