Artyści

Natalia Babińska - Absolwentka PSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec. Studiowała na Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki (2001). Jest też absolwentką Wydziału Reżyserii Dramatu w Akademii Teatralnej w Warszawie (2006).

Zrealizowała ponad 30 przedstawień: teatralnych, muzycznych, studenckich, autorskich, operowych, eksperymentalnych, m.in. La Serva Padrona/ Służąca Panią G. B. Pergolesiego (premiera: styczeń 2010 Teatr Wielki w Poznaniu) czy Halka "Wileńska" Stanisława Moniuszki (premiera: kwiecień 2010 Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie), a w ostatnim czasie Audycja V (NOSPR Katowice, wrzesień 2018) i Straszny Dwór (kwiecień 2019, Opera Nova w Bydgoszczy).

Jest autorką muzyki do 4 spektakli teatralnych, teatru tv oraz seriali tv. Napisała 10 scenariuszy do teatru, teatru dla dzieci i filmu.  Za swoją pracę teatralną otrzymała kilka nagród, w tym Złotą Maskę dla najlepszego spektaklu (za Cyrulika Sewilskiego) i nagrodę Kiepury dla najlepszego reżysera (za Turn of the screw).