Artyści

Amerykańska sopranistka przybyła do Europy jako młoda artystka, by pracować z Deutsche Oper Berlin i wkrótce otrzymała angaż jako solistka. Później dołączyła do zespołu Opery w Lipsku, a od 2008 pozostaje niezwiązana na stałe z żadnym teatrem operowym, koncentrując się na pracy nad repertuarem barokowym i klasycznym.

Na początku 2017 Robin Johannsen odbyła tournee z Teodorem Currentzisem i jego orkiestrą Music Aeterna, wykonując arie Jean-Philippe’a Rameau. W bieżącym sezonie artystka m w planach również m.in. występy w roli Fiordiligi w Così fan tutte podczas tournee z René Jacobsem i Freiburger Barockorchester i francuski debiut w Brockes Passion G. Ph. Telemanna z Ensmeble Pygmalion pod dyrekcją Raphaëla Pichona. W najbliższej przyszłości planuje nagrania 3 pły.

Wśród kreacji Robin Johannsen z poprzedniego sezonu należy wymienić udany debiut w tytułowej roli w Emma und Eginhard pod dyrekcją René Jacobsa w Berliner Staatsoper. Artystka występowała w różnorodnym repertuarze operowym i kantatowym na scenach w Bremie, Hamburgu, Turynie czy Insbrucku. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych (Innsbrucker Festwochen der Alte Musik, Academia Montis Regalis), występując z czołowymi orkiestrami, jak Deutsche Oper Berlin, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Akademie für Alte Musik Berlin. W 2014 nakładem Sony Classical ukazała się jej pierwsza solowa płyta In dolce amore ze światowymi prawykonaniami barokowych arii i kantat Antonia Caldara.