Artyści

Jest absolwentem Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Knetiga. Naukę kontynuował w Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie pod kierunkiem prof. Toma Krause.


Jeszcze podczas studiów zdobył Nagrodę Specjalną na V Międzyuczelnianym Konkursie Pieśni Polskiej w Warszawie, rok później został laureatem Konkursu Wokalnego w Dusznikach- Zdroju, w 2006 roku otrzymał Nagrodę w Konkursie Młodych Twórców zorganizowanym przez Fundację Kultury, a w 2009 r. został laureatem III Nagrody oraz Nagrody Specjalnej na IV Międzynarodowym Konkursie Mozartowskim w Pradze.


Od 2007 r. współpracuje w Warszawską Operą Kameralną, gdzie trzy lata wcześniej zadebiutował partią Eumete w „Powrocie Ulissesa do ojczyzny” i partią Lucano w „Koronacji Ppoppei” C. Monteverdiego. Od 2010 r. regularnie gości na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku, a w 2012 r. nawiązał współpracę z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku. W 2015 r. zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie partią Damazego w „Strasznym dworze” S. Moniuszki. W repertuarze ma wiele partii operowych, m.in. role: Tamina w „Czarodziejskim Flecie”, Tytusa w „Łaskawości Tytusa”, Ferranda w „Cosi fan Tutte” W.A. Mozarta, hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim”, Don Ramiro w „Kopciuszku” G. Rossiniego, czy Toma Rakewella w „Żywocie rozpustnika” I. Strawińskiego.


Koncertuje w kraju i zagranicą. Występował z dyrygentami polskimi takimi jak: Jacek Kaspszyk, Michał Klauza, Jerzy Salwarowski, Łukasz Borowicz i dyrygentami zagranicznymi, jak: Paul McCreesh, Paul Goodwin, Benjamin Bayl, Friedrich Haider. Jest obdarzony lirycznym tenorem. Wykonuje repertuar operowy, oratoryjno- kantatowy oraz pieśni.