Artyści

Jest absolwentką dwóch wydziałów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Wokalno-Aktorskiego oraz Kompozycji i Teorii Muzyki. Ukończyła studia podyplomowe w Musikhochschule und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Krąg zainteresowań Ewy Marciniec obejmuje muzykę dawną, romantyczną i współczesną. Artystka jest laureatką wielu nagród, m.in. I Nagrody w Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (1991). Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie autorytety, jak Paul Esswood czy Helmut Rilling.


Artystka występuje w krajach europejskich oraz w USA, w prestiżowych teatrach operowych i salach koncertowych, m.in.: Berliner Philharmonie, Palais des Beaux-Arts, Teatro la Fenice di Venezia (Włochy) i Teatro dell’Opera di Roma. W Polsce Ewa Marciniec koncertuje w niemal wszystkich filharmoniach i na scenach Opery Bałtyckiej w Gdańsku (partia Łariny w Eugeniuszu Onieginie, Marfy w Skrzypcach Rotszylda) oraz Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Gości także na licznych festiwalach polskich i zagranicznych, kilkukrotnie występowała na festiwalu Mozartiana w Gdańsku. Współpracowała z takimi dyrygentami, jak: Marc Albrecht, Frans Brüggen , Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Gabor Ötvös, Stanisław Skrowaczewski, Tadeusz Strugała, George Tchitchinadze, Antoni Wit.


„Ciemny i ciepły” głos altowy Ewy Marciniec, jak bywa on określany, usłyszeć można na nagraniach archiwalnych Polskiego Radia (utwory kompozytorów polskich), a także na licznych płytach CD ( G. Rossini Messa di Gloria, K. Penderecki Credo, Siedem Bram Jerozolimy, M.Weinberg VIII Symfonia Kwiaty Polskie). Ewa Marciniec prowadzi klasę śpiewu solowego, pracując na stanowisku profesora AM im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.