Artyści

Dena Piano Duo to zespół tworzony przez Tinę Margaretę Nilssen (Norwegia) oraz jej byłą profesor fortepianu z berlińskiej Akademii Sztuki, Heidę Görtz (Niemcy). Duo występowało na wielu koncertach i festiwalach w Europie i USA. Obie pianistki tworzące Dena Piano Duo występują także solo oraz w składach kameralnych, wygrywając konkursy, zdobywając prestiżowe stypendia, mając za sobą bardzo bogate doświadczenie koncertowe.

Heide Görtz urodziła się w Cuxhaven, dorastała w Hamburgu, gdzie studiowała u Conrada Hansena. Od 1974 wykłada w akademiach muzycznych, od 1990 jest profesorem i prowadzi własną klasę w berlińskiej Akademii Sztuki. Oprócz bogatej działalności koncertowej i aktywności fonograficznej Heide Görtz prowadzi wiele kursów mistrzowskich wg własnej metody, która jest efektem jej wieloletnich badań na gruncie fizjologicznych i neurologicznych aspektów gry na fortepianie.

Tina Margareta Nilssen urodziła się w Bernie, studiowała w Trondheim, Oslo, Berlinie. Od 2007 uczy w kilku konserwatoriach i akademiach muzycznych. Nilssen jest także założycielką Instytutu Zdrowia i Ruchu Muzyków, w którym promuje autorską metodę pracy z ruchem Timani.