Artyści

Zdobywca pierwszej nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (1999). Posiada bogate doświadczenie w zakresie muzyki symfonicznej, operowej, operetkowej i baletowej, w centrum jego zainteresowań znajdują się muzyka współczesna i odrodzenie XIX-wiecznej opery, z jasnym, prostym stylem. Wyróżnia się niezwykle profesjonalnym przygotowaniem interpretacji.

Pierwszy Dyrygent Gościnny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku i Filharmonii Koszalińskiej im. S. Moniuszki w Koszalinie, od 2017 pierwszy dyrygent Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Występował na najważniejszych scenach w Europie, a także w Izraelu, Brazylii i Chile. Odbył trasę koncertową po Omanie z orkiestrą Opery La Scala, a w styczniu i lutym 2016 roku odbył tournée po USA z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

W ostatnim czasie dyrygował w Teatrze Wielkim w Poznaniu wykonaniami Cyrulika Sewilskiego Rossiniego (styczeń–luty 2017) oraz Nabucco Verdiego (maj 2017), a w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludiwga van Beethovena poprowadził koncert z fragmentami oper Gioacomo Pucciniego. W lipcu zaś pojawi się po raz kolejny w Filharmonii Łódzkiej, wykonując do pery Mefistofele Arrigo Boito. Współpracuje również z wieloma instytucjami we Włoszech, jak Accademia Teatro alla Scala, Teatro Municipale w Piacenzie, Maggio Musicale Fiorentino.

Na Międzynarodowym Festiwalu Mozartowskim Massimiliano Caldi wystąpi po raz ósmy. Do tej pory poprowadził festiwalowe wykonania Wesela Figara, Don Giovanniego, Czarodziejskiego fletu oraz La finta semplice.