Archiwum

Lothar Odinius jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych śpiewaków koncertowych i operowych swojego pokolenia. Wykonując rozległy repertuar, od muzyki barokowej do współczesności, zdobył międzynarodowe uznanie. Regularnie gości na najważniejszych festiwalach i w najbardziej renomowanych salach koncertowych w Berlinie, Wiedniu, Mediolanie, Londynie czy Nowym Jorku, występując z takimi dyrygentami jak Nikolaus Harnoncourt, Philippe Herreweghe, Sir Neville Marriner czy Marc Minkowski.


Z dużą przyjemnością występuje zarówno na scenach teatrów operowych, np. Opera House Covent Garden czy Opéra National de Paris, jak i słynnych festiwali Schwetzingen, Glyndebourne i Bayreuth. Centralne miejsce w jego repertuarze zajmują role mozartowskie – liryczna partia Tamina czy bardziej dramatyczna tytułowa rola w Idomeneuszu, królu Krety.


W najbliższym czasie Lothar Odnius zaśpiewa w Stworzeniu świata Haydna podczas Schleswig-Holstein Music Festival, wykona tenorowe partie w Mszy c-moll w Vienna Konzerthaus i podczas festiwalu Mozartiana w Gdańsku oraz weźmie udział w tournee w Niemczech, prezentując Złoto Renu Ryszarda Wagner z NDR Elbphilharmonie pod dyrekcją Thomasa Hengelbrocka.