Archiwum

Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im.F.Chopina, w klasie prof. Krystyny Szostek-Radkowej. Jest laureatką m.in. Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie (II Nagroda oraz Nagroda Specjalna). Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej roku partią Olgi w zrealizowanym przez Akademię Muzyczną przedstawieniu Eugeniusz Oniegin P.Czajkowskiego.

Już w czasie studiów została solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie zadebiutowała jako Arsace w Semiramidzie G. Rossiniego (zdobyła za tę rolę Nagrodę A. Hiolskiego w kategorii Debiut Operowy sezonu 2002/2003) . Regularnie współpracuje z teatrami operowymi w Warszawie, Wrocławiu, Bytomiu, Białymstoku i Łodzi. Występowała w wielu krajach europejskich oraz w Korei, Japonii, Libanie i Stanach Zjednoczonych.

Elżbieta Wróblewska jest cenioną wykonawczynią muzyki oratoryjnej oraz liryki wokalnej kompozytorów polskich i zagranicznych. Posiada w swoim repertuarze również wiele kompozycji współczesnych.

Zdobywczyni dwóch nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2015 za nagrany z sekstetem muzyki współczesnej proMODERN album Where are you. Pieces from Warsaw.