Archiwum

Klazz Brothers & Cuba Percussion ze swoim wielokrotnie nagradzanym programem Classic meets Cuba wnoszą powiew świeżości do sal koncertowych na całym świecie. Muzyka największych klasyków zyskuje nowe życie dzięki wirtuozerskim, a zarazem dowcipnym aranżacjom, uwodząc publiczność i zarażając iście kubańską radością życia i przeżywania muzyki.

Nietuzinkowy język muzyczny zespołu, z wyraźnym i unikalnym brzmieniem, daje szansę spotkania z dziełami Bacha, Mozarta, Paganiniego czy Brahmsa w utworach, które w naprawdę wyjątkowy sposób łączą klasyczną europejską tradycję muzyczną z jazzem, swingiem czy merengue.

Bogactwo klasycznych motywów, świetnie zaaranżowanych w stylu salsy, bolero lub cha-cha, rytmiczna, jak i melodyczna różnorodność połączona z dużą dawką improwizacji – to wszystko sprawia, że twórczość Klazz Brothers & Cuba Percussion zachwyca melomanów bez względu na wiek czy muzyczne gusta.

W ostatnich dwóch latach zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę Echo Klassik oraz Jazz Award, trzykrotnie – w tym za album Mozart meets Cuba – był nominowany do Grammy. Klazz Brothers zrealizowali także m.in. wielkie widowisko Mesjasz Superstar z udziałem chóru, big-bandu orkiestry i solistów. Przez niespełna dwadzieścia lat działalności sprzedali ponad pół miliona płyt na całym świecie.