Archiwum

Thomas Elwin Tenor, urodzony w Londynie. Studiował w Royal Academy of Music, wcześniej przez kilka lat był członkiem słynnego chóru chłopięcego przy katedrze św. Pawła. Występował jako solista w wielu ważnych salach koncertowych, m.in. Tokyo Opera City, Barbican, Royal Festival Hall. Absolwent Solti Accademia Bel Canto oraz Verbier Academy, w sezonie 2014/2015 był członkiem studia operowego w operze w Stuttgarcie. Swoim łagodnym, ciepłym lirycznym głosem Thomas Elwin zdobył szerokie uznanie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także za granicą.

 

Na swoim koncie ma szeroki repertuar ról operowych, występował między innymi jako Oficer w Ariadnie z Naxos¸ Kuska w Chowańszczyźnie Musorgskiego czy Ferrando w Cosi Fan Tutte.

 

Nadchodzące oraz bieżące angaże wiodą go na deski Angielskiej Opery Narodowej, gdzie kreuje postać Don Ottavia w Don Giovannim, Opera Köln, gdzie śpiewa partię Sama Kaplana w Street Scene. Ponadto wspólnie z

BBC Concert Orchestra and BBC singers Thomas Elwin przygotowuje premierowe nagranie opery The Mountebanks A. Celliera.

W sezonie 2017/208 był rezydentem Classical Opera Company i wystąpił w Birmingham oraz w Londynie w roli Fracassa w La finta semplice.

Thomas często występuje także w repertuarze koncertowych. W minionym sezonie śpiewał Bachowskie Pasje, w opactwie St. Alban’s i w Saragossie, Mesjasza z International Bach Akademie w Stuttgarcie, a także Messa di Gloria Pucciniego, Nokturn Brittena. W 2017 po raz pierwszy wystąpił podczas BBC Proms, a ostatnio zadebiutował z Munich Philharmonic, wykonując Requiem Mozarta.

Thomas posiada także obszerny repertuar recitalowy, m.in. dzieła Schumanna, Straussa, Brittena, Tippetta czy Liszta. Wśród jego najbliższych planów jest debiut fonograficzny z pieśniami Belliniego i Donizettiego, a także nagranie pieśni Hahna, Duparca and Liszta.