Archiwum

Darren Jeffery wykonywał cały szereg ról z dzieł Monteverdiego, Händla, Verdiego, Wagnera, a także bardziej współczesne dzieła Bittena, Strawińskiego, Weilla oraz Birtwistle’a. Występował na festiwalach w Salzburgu, Glyndebourne, Aix-en-Provence i Garsington, śpiewał w Chicago Lyric Opera oraz New Israeli Opera. Prezentując zróżnicowany repertuar koncertował m.in. w La Monnaie w Brukseli oraz w madryckim Teatro Real. Ostatnio po raz pierwszy pojawił się na deskach Teatru Bolszoj w Moskwie jako Mr. Flint w operze Billy Budd Brittena.

W latach 2001–2003 był członkiem programu dla młodych artystów Opery Królewskiej, w ramach którego wielokrotnie pojawiał się na scenie, głównie w roli Billy’ego w Rozkwicie i upadku miasta Mahagonny Weilla. Jego aktywność koncertowa z Angielską Operą Narodową obejmuje szereg ról w dziełach Mozarta, Wagnera i Brittena.

 

Był finalistą Międzynarodowego Konkursu Wagnerowskiego w Seattle w 2009. Brał udział w wielu operowych i oratoryjnych nagraniach, spośród których dwa: Falstaff oraz Billy Budd z London Symphony Orchestra zostały uhonorowane Grammy.

Darren Jeffery współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami, jak Hallé, London Philharmonic Orchestra, London Symphony Orchestra, the Accademia Nazionale di Santa Cecilia in Rome, the Freiburg Baroque oraz Colorado Symphony Orchestra. Regularnie uczestniczy w koncertach podczas BBC Proms.

 

Ostatnio występował m.in. w rolach Kothnera w Śpiewakach norymberskich Wagnera w Glyndebourne, Mówcy w Czarodziejskim flecie w Covent Garden, w tytułowej roli w Mahomecie II, a także w Silver Birch Roxanny Panufnik. Najbliższe plany Jeffery’ego obejmują kreacje Mówcy oraz Monterone (Rigoletto) w Royal Opera House, Hobsona w Peterze Grimesie Brittena w Köln Opera, Kothnera w Norweskiej Operze Narodowej, Achillesa w Juliuszu Cezarze Händla i Holendera w Latającym Holendrze Wagnera.