Archiwum

Talia Or urodzona w Jerozolimie,dorastała w Niemczech, gdzie ukończyła summa cum laude studia w Hochschule für Musik und Theater Hamburg. Zaraz po studiach dołączyła do zespołu Bayerische Staatsoper w Monachium, wykonując głównie repertuar liryczny (m.in. Rosina w Cyruliku Sewilskim, Pamina w Czarodziejskim flecie).

Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami, jak Zubin Mehta, Gianandrea Noseda, Kirill Petrenko, Ingo Metzmacher i Marc Albrecht, śpiewając na deskach najważniejszych sal koncertowych i teatrów operowych, m.in. w mediolańskiej La Scali, Teatro dell Maggio Musicale we Florencji, Tel Aviv Philharmonic i Teatro di Sao Paulo in Brazil. Jej repertuar mieści zarówno dzieła barokowe, utwory Haydna, Mozarta, Offenbacha, Schönberga, Richarda Straussa, jak również muzykę współczesną takich kompozytorów jak Fabio Vacchi czy Sofia Gubaidulina.

Ważne miejsce w jej operowej karierze zajmuje Über Frauen über Grenzen w reż. Stefana Herheima zaprezentowana podczas Biennale Arts Festival w Monachium oraz postać Despiny (Così fan tutte) w reż. Damiano Michieletto na scenie tokijskiego New National Theatre.

W ostatnim czasie Talia Or odniosła wielki sukces kreując rolę Rosalindy we Zemście nietoperza w Salzburger Landestheate i Gretel (Hänsel und Gretel) w brukselskiem Theatre de La Monnaie.

W najbliższym czasie Talia wystąpi między innymi z Israel Philharmonic Orchestra pod batutą Zubina Mehty w 2. Symfonii Mahlera i Mszy Bernseteina z okiestrą Filharmonii w Hamburgu.

​Dyskografia Talii Or stale się powiększa, wśród jej nagrań znajduje się  m.in. wyjątkowe wykonanie Kantat J.S. Bacha z Israel Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Zubina Mehty oraz dwie płyty z muzyką Simona Mayra: Sisara oraz L’Armonia (Naxos).