Archiwum

Teatr Komedii Valldal został założony w 2014 roku przez artystów związanych ze światami musicalowymi, kabaretowymi, lalkowymi, baletowymi. Tworzą go Tomasz Valldal-Czarnecki (reżyser), Vilde Valldal-Johannessen (choreografka), Artur Guza (kompozytor), Monika IKA Wójcik (scenografka), Szymon Jachimek (dramaturg). W swoim repertuarze mają małe formy teatralne dla dorosłych ("Emigrantka", "Hotel Palace"), lalkowe bajki dla najmłodszych ("Bakteriusz i Próchniak"), jak również wielkoobsadowe musicale familijne ("Wikingowie - musical nieletni", "Księga Dżungli").


To teatr, który powstał z potrzeby dawania radości ludziom w każdym wieku i miłości do opowiadania pięknych historii. Spektakle Teatru Komedii Valldal to przede wszystkim dbałość o piękno scenografii, autorska muzyka, absurdalny humor i... niezwykle uzdolniona obsada w wieku od 8 lat w górę. Jedną z głównych form działalności teatru jest bowiem praca artystyczna z dziećmi i młodzieżą. Całoroczne warsztaty aktorskie, wokalne i taneczne owocują spektaklami, które rocznie w Trójmieście ogląda ponad 10.000 widzów.Nieletnich artystów związanych z Teatrem Komedii Valldal można zobaczyć m.in. na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Wybrzeże w Gdańsku, jak i w produkcjach filmowych.


Podczas Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana 2018 młodzi artyści Teatru Komedii Valldal pomogą widzom przenieść się w czasy wielkiego kompozytora. Wciągną do zabawy, przypominając, że słynny Amadeusz, to nie był starszy pan w obcisłych spodniach. To był przede wszystkim pełen genialnych pomysłów, energii i szaleństwa młody chłopak.