Archiwum

Uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z gwiazdami światowego jazzu z USA, takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi, Seamus Blake, Dave Kikoski, Tim Hagans, Brian Melvin, Gary Novak , a także z Avishai Cohen-tr z Izraela i Soweto Kinch z Wielkiej Brytanii, i innymi.


Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach, jak: „Down Beat”, „JazzTimes”, „Jazz Forum”. Brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej, m. in.: Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Adam Czerwiński, Jacek Kochan, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Staroniewicz, Krystyna Stańko, Sławek Jaskułke.


Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors’ 95 i 96 w Krakowie, gdzie otrzymał nagrodę za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista; Jazz nad Odrą' 96 - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa' 96, gdzie otrzymał Złoty Klucz do Kariery.


Gra w czołowych polskich zespołach jazzowych, jest także jedynym pochodzącym z Europy członkiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAY´S.