Archiwum

Urodził się w 2003 r. w Tarnobrzegu. Gra na wiolonczeli i fortepianie od 6 roku życia. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu. Obecnie uczy się w Gimnazjum nr 1 im. S. Jachowicza oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II. stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie, pod kierunkiem Renaty Gąsiorek oraz prof. Henryka Zarzyckiego. Od dwóch lat jest również pod artystyczną opieką wybitnego niemieckiego pedagoga wiolonczeli, maestro prof. dr Clausa Reichardta.


Brał udział w wielu narodowych i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych. Poza konkursem Dotzauera w Dreźnie w 2016, gdzie zdobył II miejsce, na wszystkich pozostałych zdobył I miejsce, m. in.: Grand Prix na XI Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Wiolonczelistów (Wrocław, 2015), Grand Prix I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych ATMA, (Zakopane, 2016), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym (Praga), I miejsce w International Competition for Young String Players  (Waszyngton 2018).


Koncertował jako solista z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w Polsce, Niemczech i Ameryce Południowej, m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach pod batutą F. Paluchowskiego, Orkiestrą Technicznego Uniwersytetu w Dreźnie także pod batutą F. Paluchowskiego, Orkiestrą Symfoniczną Departamentu Tolima (Kolumbia) pod batutą C.A. Zambrano Rodrigueza, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą S. Krawczyńskiego.


W dorobku artystycznym ma kilkanaście recitali z towarzyszeniem fortepianu. Od 2015 roku jest solistą i koncertmistrzem Orkiestry Talentów przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W 2017 roku był uczestnikiem prestiżowego kursu muzycznego Morningside Music Bridge w Bostonie, gdzie pracował m.in. z Andresem Diazem, Lawrencem Lesserem, Na Mulą, Peterem Stumpfem, Johnem Kadzem czy Tomaszem Strahlem. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małopolskiego Funduszu Stypendialnego „Sapere auso”, podopiecznym fundacji Pro Musica Bona oraz stypendystą programu „Młoda Polska 2017”.


Gra na współczesnych kopiach instrumentów M. Goffrillera wykonanych przez krakowskiego lutnika J. Pawlikowskiego i zakopiańskiego lutnika W. Topę.