Archiwum

Urodził się w 2002 r. w  Kownie. Jego pierwszym nauczycielem gry na oboju był Vytautas Masteika. Obecnie jest studentem Konserwatorium im. J. Tallat-Kelpšos w Wilnie, w klasie prof. dr. R. Beinarisa. Od 2013 r.  jest stypendystą Fundacji Mstislava Rostropoviča.


Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m. in.: I miejsce na XXI Krajowym Konkursie J. Pakalnisa dla młodych wykonawców (Litwa, 2013), wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Eduarda Mednisa dla młodych wykonawców (Litwa, 2013), I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie litewskiej kompozycji na V Międzynarodowym Konkursie Oboistów Liutauras Vėbra (Litwa, 2014), I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „Musical Aquarell” (2018).  


Od 2015 r. występuje na scenie profesjonalnej jako solista, z wieloma orkiestrami, m. in. z: Litewską Orkiestrą Kameralną, Wileńską Orkiestrą Kameralną Św. Krzysztofa, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Kaliningradzkiej oraz z zespołem „Esperanza“ (Lichtenstein) w Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Łotwie, na Litwie. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych festiwalach, m.in.: NEXT GENERATION (Szwajcaria, 2017), festiwal J. S. Bacha ( Rosja, 2018) jako solista Koncertu Otwierającego. Współpracuje z wieloma dyrygentami, m.in. z: Davidem Geringasem, Olivierem Grangeanem, Juozasem Domarkasem i Modestasem Barkauskasem.


Jego repertuar zawiera kompozycje J. S. Bacha, A. Vivaldiego, T. Albinoniego, D. Cimarosa, A. Marcello,  W.A. Mozarta, R. Shumanna, C. Saint-Saensa, F. Poulenca, i innych.


 „Czternastoletni oboista z Litwy grał jak wirtuoz, szczególnie jego kantyleny były nienaganne” (Remy Frank, „Pizzicato”).