Archiwum

Absolwent Politechniki Częstochowskiej na wydziale Zarządzania i Marketingu, The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara  W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech (m.in. Royal Opera House Covent Garden Linbury Studio, English Touring Opera, Opera di Firenze, Maggio Musicale Fiorentino, Welsh National Opera, Salzburger Festspiele, Handel Festspiele Karlsruhe, Verbier Festival).


 W lutym 2018 nakładem wydawnictwa Brilliant Classics we Włoszech ukazał się zbiór nagrań dokumentujący dorobek Paolo Tostiego, na których Piotr, jako jedyny Polak, śpiewa pieśni włoskie oraz neapolitańskie tego kompozytora. Na przełomie 2018/2019 ukaże się nagranie opery Straszny Dwór St. Moniuszki, gdzie Piotr kreuje rolę Skołuby. W 2008 r. nakładem Acte Prealable ukazała się płyta CD z prawykonaniem Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego, w której Piotr kreuje partie basową obok tak znakomitych śpiewaków jak P. Kusiewicz.


Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m. in.: Nagroda specjalna dyrektora Hamburger Staatsoper na Konkursie Wokalnym Ady Sari (2005), II nagroda na konkursie wokalnym Ludmila Andrews Song Competition w Londynie (2007), Olivier Awards przyznana w Królewskiej Operze Convent Garden w Londynie za „Outstanding Achievements in Opera” (2014), Tytuł oraz nagroda „Absolwent Ambasador Roku” nadawana przez Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej wybitnym absolwentom (2017), Nominacją do tytułu CZŁOWIEK ROKU 2017 w kategorii kultura przyznawanego przez kapitułę NTO na Opolszczyźnie.


W 2011 roku otrzymał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, w dziedzinie wokalistyki. Jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzien Classic Festival, który odbywa się corocznie od 2004 r. w Dobrodzieniu – jego miejscowości rodzinnej.