Archiwum

Założony w 2007 roku Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Zespół od wielu lat zachwyca melomanów występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, jak chociażby: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Beethovenhaus w Bonn, Bozar w Brukseli, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, Pollack Hall w Montrealu, czy Frick Collection w Nowym Jorku. Kwartet z powodzeniem występuje w ramach czołowych festiwali europejskich, między innymi: Rheingau Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern, L. van Beethoven Easter Festival, Budapest Spring Festival, Heidelberg Frühling Musikfestival, Kissinger Sommer Musikfestival, Festival Radio France Montpellier, Bregenzer Festspiele.


Meccore String Quartet jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej. W 2012 roku zespół zdobył II miejsce oraz trzy nagrody specjalne podczas Wigmore Hall String Quartet Competition w Londynie. Rok wcześniej poza tytułem finalisty otrzymał nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych Premio Paolo Borciani w Reggio Emilia. W roku 2010 kwartet został laureatem dwóch pierwszych nagród na międzynarodowych konkursach muzyki kameralnej w Weiden oraz w Sondershausen. Za liczne wyróżnienia zespół otrzymał również nominację do  nagrody Paszport Polityki.


Muzycy dokonali wielu nagrań radiowych i telewizyjnych, między innymi dla: Bayerischer Rundfunk, BBC Radio 3, Radio Clásica RTVE, Rai3, Radio Stephansdom, Radio Merkury, NDR Kultur, ZDF, Phoenix, oraz WQXR. Nagrania i wydawnictwa płytowe kwartetu były wyróżnione licznymi nagrodami oraz nominacjami,  jak chociażby: Pizzicato Supersonic Award, Preis der Deutschen Schallplattenkritik, Gwarancje Kultury, czy Fryderyk 2016.


Zespół początkowo kształcił się pod kierunkiem Kwartetu Camerata. Studiował także w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie, jak również w Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Zespół miał także zaszczyt współpracować z Günterem Pichlerem (Alban Berg Quartet) w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie.

Muzycy zespołu prowadzą również działalność pedagogiczną na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.